Serwis klimatyzacji

Wiosna i ciepłe dni to to najlepsza zachęta do sprawdzenia stanu układu klimatyzacji w aucie. Większość kierowców lubi podróżować w przyjemnych warunkach, a te są zapewniane przez sprawną i wydają "klimę". Klimatyzacja nieserwisowana jest przyczyną brzydkiego zapachu w pojeździe, nie wywiązuje się skutecznie ze swojej roli, a w niektórych przypadkach może skutkować naprawami liczonymi w setkach lub nawet tysiącach złotych.

Pierwszym krokiem do utrzymania układu klimatyzacji w dobrym stanie jest częste używanie "klimy". Czynnik chłodzący znajdujący się w tym układzie zawiera środki smarujące i konserwujące, więc długa przerwa w użytkowaniu klimatyzacji (np. w trakcie zimy) może sprawić, że mechanizmy odpowiadające za chłodzenie powietrza ulegną zepsuciu. Warto pamiętać, że klimatyzacja nie tylko ułatwia utrzymać przyjemny klimat w samochodzie, ale także przyspiesza odparowywanie szyb, co jest użyteczne także w chłodniejszych porach roku.

Prawidłowa eksploatacja układu klimatyzacji wymaga, aby przynajmniej raz w roku poddać go okresowemu przeglądowi.Zakres usług

- sprawdzanie szczelności układów klimatyzacji
- diagnozowanie i usuwanie nieszczelności
- wymiana podzespołów i filtrów-osuszaczy
- wymiana filtrów pyłkowych
- dezynfekcja klimatyzacji
- napełnianie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym


INTERKOMPLEX 2017