Spawanie tworzyw sztucznychJako nieliczni w okolicy Raciborza zajmujemy się naprawą, rekonstrukcją i modernizacją elementów wykonanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych (przykładowo: PP, PA, POM, ABS, PC, PVC, UP-GF). Posiadamy szeroki wybór używanych zderzaków do samochodów osobowych. Na wszelkie naprawy, rekonstrukcje i modernizacje dokonane w naszej firmie udzielamy gwarancji. Termin realizacji usługi ustalamy zawsze indywidualnie według potrzeb naszych klientów. Wycena usługi ustalana jest indywidualnie i uzależniona jest od rodzaju i stopnia uszkodzenia elementu.

Zakres usług:
-Naprawa i regeneracja tworzyw sztucznych, pod kątem uszkodzeń mechanicznych
-Naprawa zbiorników z tworzyw sztucznych
-Naprawa i modyfikacja zderzaków, owiewek, zaczepów, uchwytów
-Wspawywanie wstawek , uzupełnianie ubytków
-Naprawa elementów gospodarstwa domowego AGD, półek, zbiorników, obudów


UWAGA: Jeżeli tworzywo sztuczne nie nadaje się do spawania stosujemy technologie klejenia.Technika spawania

To, że plastikowe elementy można poddać spawaniu wynika oczywiście z właściwości materiału. Trzeba zatem podkreślić, że elementy plastikowe są sprężyste, a równocześnie termoplastyczne. W praktyce oznacza to, że podwyższona temperatura zmienia twardość plastiku, staje się on materiałem miękkim, który można swobodnie spawać.

Obniżenie temperatury po spawaniu przyczynia się do schłodzenia plastikowych elementów, które zostają trwale połączone. Dzieje się tak za sprawą tzw. trwałej dyfuzji cząsteczek łączonych elementów i spoiwa. Warunkiem skutecznie przeprowadzonego spawania jest oczywiście wykorzystanie właściwego spoiwa. Pod tym pojęciem rozumie się materiał, którego głównym składnikiem budującym jest identyczny polimer jak ten, który wchodzi w skład spawanych tworzyw sztucznych.

Nieodpowiednio zidentyfikowane tworzywo sztuczne przyczyni się do błędnego określenia temperatury spawania. W związku z tym łączone elementy mogą ulec częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu.

Do spawania plastikowych elementów niezbędny okazuje się strumień gorącego powietrza o danej temperaturze. Do łączenia plastikowych elementów nie wykorzystuje się wyłącznie nagrzewnic. Przydatne okazują się również opalarki. Pozwalają one na uzyskanie temperatury nawet rzędu 650°C. Ponadto nadmuch strumienia powietrza można regulować.

Typowym narzędziem do spawania jest oczywiście specjalna spawarka do plastiku. Regulacja temperatur, cyfrowy wskaźnik temperatury czy wymienne końcówki pozwalają na dopasowanie właściwości spawarki do własnych potrzeb. Akumulatory, klimatyzacje, zbiorniki, zderzaki, lampy, uchwyty to tylko jedne z wielu elementów, do naprawy których niezwykle często wykorzystuje się proces spawania.Nasze narzędzia do spawania


Spawarka do plastiku AT-951 Lekkie, ciche i bardzo wydajna spawarka. Znacznie ulepszony następca cenionego przez wielu użytkowników modelu AT-950. Umożliwia szybkie, proste, a przede wszystkim estetyczne spawanie, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni, a także stosowanego spoiwa. Wykorzystanie do produkcji wysokiej jakości materiałów zapewnia trwałość i żywotność całego urządzenia. Dedykowana szczególnie do prac o średnim natężeniu. Funkcja automatycznego wychładzania po wyłączeniu skutecznie zapobiega przypadkowemu poparzeniu się. Komfort użytkowania znacznie zwiększa lekka rękojeść, która nie męczy dłoni nawet przy długiej pracy. Długi przewód od regulatora do rękojeści pozwala spawać nawet większe elementy w motoryzacji bez przenoszenie i przybliżania do elementu; ponadto płynna regulacja temperatury na pokrętle pozwala optymalnie dobrać jej wysokość do rodzaju spawanego materiału.

Spawarka do plastiku na gaz - SP2 Ta mała, lekka i niepozorna spawarka gazowa ATK jest doskonałym urządzeniem, które z powodzeniem może zastąpić większe i bardziej rozbudowane modele spawarek. Niewielkie wymiary i niska masa własna pozwalają na spawanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Sprawdzi się w zastosowaniach amatorskich, jak również profesjonalnych. Nawet wówczas, kiedy nie masz dostępu do źródła prądu, ponieważ spawarka ATK jest zasilana gazem. Nie ma zatem ryzyka przepalenia grzałki.To, co wyróżnia urządzenie wobec innych to spawanie falą gorącego powietrza a nie płomieniem - który powoduje degradację tworzywa. Jedno nabicie zbiorniczka z powodzeniem wystarcza aż na godzinę pracy. Spawanie przy użyciu spawarki gazowej ATK jest przyjemne, komfortowe, precyzyjne i szybkie. Urządzenie jest ciche, wydajne i charakteryzuje się długą żywotnością. Tanią eksploatację zapewnia zasilanie gazem. Posiada płynną regulację mocy w zależności od spawanych elementów a możliwość dokupienia dyszy zwężającej czy też dyszy typu „żelazko” rozszerza jej zakres działania.

Spoiwa Tworzenie połączeń tworzyw sztucznych to szereg działań, które mają na celu scalenie dwóch lub kilku elementów w całość. By uzyskać taki efekt konieczne jest zastosowanie specjalnych produktów czy też narzędzi. W naszej ofercie znajdziecie Państwo liczne rozwiązania. Ciekawym wariantem jest właśnie spoiwo do spawania plastiku, które umożliwia łączenie ze sobą elementów plastikowych, odbywające się przy wysokiej temperaturze. W swoim asortymencie posiadamy różne kształty takich spoiw czego przykładem mogą być trójkąty, paski czy też trapezy. W zależności od potrzeb należy dopasować ich kształt i rodzaj do konkretnych powierzchni, które mają zostać połączone. Spoiwo do plastiku wykonywane jest z czystego granulatu - jedynie wtedy można mieć pewność, że połączenie plastikowych elementów będzie trwałe i w pełni bezpieczne. Trwałe zespawanie to podstawa, dlatego nasza firma bazuje jedynie na wysokiej jakości produktach i rozwiązaniach.NASZE NAPRAWY

INTERKOMPLEX 2009