Spawanie tworzyw sztucznychJako nieliczni w okolicy Raciborza zajmujemy się naprawą, rekonstrukcją i modernizacją elementów wykonanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych (przykładowo: PP, PA, POM, ABS, PC, PVC, UP-GF). Posiadamy szeroki wybór używanych zderzaków do samochodów osobowych. Na wszelkie naprawy, rekonstrukcje i modernizacje dokonane w naszej firmie udzielamy gwarancji. Termin realizacji usługi ustalamy zawsze indywidualnie według potrzeb naszych klientów. Wycena usługi ustalana jest indywidualnie i uzależniona jest od rodzaju i stopnia uszkodzenia elementu.

Zakres usług:
-Naprawa i regeneracja tworzyw sztucznych, pod kątem uszkodzeń mechanicznych
-Naprawa zbiorników z tworzyw sztucznych
-Naprawa i modyfikacja zderzaków, owiewek, zaczepów, uchwytów
-Wspawywanie wstawek , uzupełnianie ubytków
-Naprawa elementów gospodarstwa domowego AGD, półek, zbiorników, obudów


UWAGA: Jeżeli tworzywo sztuczne nie nadaje się do spawania stosujemy technologie klejenia.Technika spawania

To, że plastikowe elementy można poddać spawaniu wynika oczywiście z właściwości materiału. Trzeba zatem podkreślić, że elementy plastikowe są sprężyste, a równocześnie termoplastyczne. W praktyce oznacza to, że podwyższona temperatura zmienia twardość plastiku, staje się on materiałem miękkim, który można swobodnie spawać.

Obniżenie temperatury po spawaniu przyczynia się do schłodzenia plastikowych elementów, które zostają trwale połączone. Dzieje się tak za sprawą tzw. trwałej dyfuzji cząsteczek łączonych elementów i spoiwa. Warunkiem skutecznie przeprowadzonego spawania jest oczywiście wykorzystanie właściwego spoiwa. Pod tym pojęciem rozumie się materiał, którego głównym składnikiem budującym jest identyczny polimer jak ten, który wchodzi w skład spawanych tworzyw sztucznych.

Nieodpowiednio zidentyfikowane tworzywo sztuczne przyczyni się do błędnego określenia temperatury spawania. W związku z tym łączone elementy mogą ulec częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu.

Do spawania plastikowych elementów niezbędny okazuje się strumień gorącego powietrza o danej temperaturze. Do łączenia plastikowych elementów nie wykorzystuje się wyłącznie nagrzewnic. Przydatne okazują się również opalarki. Pozwalają one na uzyskanie temperatury nawet rzędu 650°C. Ponadto nadmuch strumienia powietrza można regulować.

Typowym narzędziem do spawania jest oczywiście specjalna spawarka do plastiku. Regulacja temperatur, cyfrowy wskaźnik temperatury czy wymienne końcówki pozwalają na dopasowanie właściwości spawarki do własnych potrzeb. Akumulatory, klimatyzacje, zbiorniki, zderzaki, lampy, uchwyty to tylko jedne z wielu elementów, do naprawy których niezwykle często wykorzystuje się proces spawania.Nasze narzędzia do spawania


Spawarka do plastiku AT-951

Spawarka do plastiku na gaz - SP2

SpoiwaNASZE NAPRAWY

INTERKOMPLEX 2009